1 Mayıs 2021 Cumartesi

Sokağa Çıkma Yasağında Çalışma İzin (Görev) Belgesi E-devlet'ten Nasıl Alınır? 1 Mayıs 2021
 17 günlük sokağa çıkma yasağının (tam kapanma) açıklanmasıyla birlikte kısıtlamadan muaf olan ve burada çalışan gruplar açıklandı. İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı son bilgiye göre çalışmak zorunda olanlar tam kapanma muafiyet belgesi alarak işe gidip gelebilecekler. Bu açıklama sonrasında çalışanlar e-Devlet üzerinden çalışma izin belgesi nasıl alınır sorgulamalarına başladı. Peki, Covid-19 (koronavirüs) çalışma izin (görev) belgesi nasıl alınır? Sokağa çıkma yasağı çalışma izin (görev) belgesi nereden alınır? İşte e-Devlet çalışma izin belgesi alma ekranı 2021 detayları..

Önceden E-devlet ekranı üzerinden alınan SGK kayıt belgesi tam kapanma ile geçerliğini yitirdi. Yeni dönemde İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi kullanılarak görev belgesi başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Başvuru linki ÇALIŞMA MUAFİYET İZİN İŞLEMLERİ.
Yukardaki linke tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranı bu şekilde doldurup devam tuşuna basınız. (e-devlet ekranına Tc kimlik no ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir)


İletişim Adresi: İkamet adresiniz.

E-Posta Adresi: Doğrulama Gereklidir.

Cep Telefonu: Doğrulama Gereklidir.

Standart Başvuru Metni: Ekstra eklemek istediğiniz bir şey varsa değişiklik yapabilirsiniz.

Şu an Bulunduğunuz Adres: Şuan yaşadığınız adres ikamet adresi ile aynı ise buraya aynısını yazınız farklı ise şuan yaşadığınız adresi yazınız.

Yukarıda Belirtilen Durumları / Uyarıları Okuyup Kabul Ettiğinizi Onaylıyor Musunuz?
Bu kısma büyük harfle EVET yazıp başvur butonuna basınız.
Sistemde yaşanan yoğunluktan dolayı bu şekilde hata alırsanız daha sonra tekrar deneyiniz.

GÖREV BELGESİ ALINAMAZSA NE OLUR?


Başvuruda bulunacak çalışanın e-başvuru sistemini kullanımında oluşabilecek problemler, sistemsel yoğunluk, erişim hatası gibi geçici durumlar nedeniyle zamanında görev belgesi alınamaması durumunda bir defaya mahsus olmak ve en fazla üç gün için geçerli olmak kaydıyla Ek-1’de örneği sunulan görev belgesi formu manuel olarak doldurularak çalışan ve işyeri/firma yetkilisi tarafından imzalanmak suretiyle düzenlenebilecek. Aşağıda fotoğraf olarak yer alan İçişleri Bakanlığı görev formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder